Strona główna
WAŻNA INFORMACJA
Szanowni Rodzice!
Podczas Pikniku Rodzinnego, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe i opady deszczu, dmuchańce nie mogły zostać rozstawione.
W związku z tym mamy dobrą wiadomość – jutro (23.06) dmuchańce pojawią się na terenie przedszkola, a wszystkie grupy będą miały możliwość skorzystania z tej atrakcji w wyznaczonych godzinach pod opieką nauczycieli.
Mamy nadzieję, że sprawi to dzieciom wiele radości i będzie miłą rekompensatą za pogodowe utrudnienia podczas pikniku.
"MAŁY PRZEDSZKOLAK NA WIELKI MEDAL"- OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
09.06.2026 r. sześciolatki z grup „Niedźwiadki” i "Sówki" wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Przedszkolaki rywalizowały z dziećmi z innych przedszkoli, biorąc udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Pozostałe dzieci z naszej grupy gorąco kibicowały zawodnikom i trzymały za nich kciuki. Wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem, sprawnością i sportowym duchem. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki upominek.😊 ZDJĘCIA TUTAJ
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
Drodzy Rodzice
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek) o godz. 16.00 w sali KRECIKI.
PIKNIK RODZINNY
02.06.2026r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny „Mam Talent”. Najbliżsi naszych przedszkolaków zaprezentowali swoje talenty- śpiew, taniec, granie na instrumencie, talent aktorski. Po występach, dzieci miały możliwość skorzystania ze stref różnej aktywności: kolorowanki, tatuaże, warkoczyki. Na dzieci czekały również słodkości i napoje oraz stanowisko z watą cukrową i popcornem. ZDJĘCIA TUTAJ
DZIEJE SIĘ...
GABINET STOMATOLOGICZNY
GABINET BĘDZIE CZYNNY WE WTORKI I ŚRODY
DYŻUR WAKACYJNY
OGŁOSZENIE
Informujemy, że w okresie od 1 lipca 2026r. do 31 sierpnia 2026r. przedszkola w mieście będą pełniły dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2025/2026 do miejskich przedszkoli.
Dyżur wakacyjny realizowany będzie przez przedszkola w następującej kolejności:
1. 01 lipca - 17 lipca - Miejskie Przedszkole Nr 1
2. 20 lipca - 07 sierpnia- Miejskie Przedszkole Nr 2
3. 10 sierpnia - 31 sierpnia - Miejskie Przedszkole Nr 3
Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać w formie papierowej w przedszkolu lub ze strony internetowej danego przedszkola.
Wypełnione karty, wyłącznie w formie papierowej, należy złożyć w terminie
od 02.06.2026r. do 17.06.2026r.
Informujemy również, że dyżur wakacyjny organizowany jest dla dzieci rodziców pracujących.
DOKUMENTY DO POBRANIA
Deklaracja_przedszkolaka_dyzyr_wakacyjny_2026.pdf
KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_NA_DYZUR_WAKACYJNY_2026.pdf
DZIEŃ RODZINY
Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat.
22 maja dzieci z grupy Wiewiórki (5latki „A”), obchodziły Święto Rodziny. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Były wiersze, piosenki i taniec. Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty.
Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci. 😊 ZDJĘCIA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLA ORAZ DZIEŃ RODZINY
21 maja dzieci z grupy „Jeżyki” i „Biedronki” przygotowały część artystyczną z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Pasowania na Przedszkolaka. Była to pierwsza tak wyjątkowa uroczystość w życiu maluchów. Z zapałem i przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wysiłek i starania dzieci były nagradzane gromkimi brawami. Pani Dyrektor za pomocą ,,czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego ,,Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń, pamiątkowych upominków. Więcej zdjeć w zakłdach grup.
ZAPRASZAMY
Strategia Rozwoju Miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2026-2035 - ankieta diagnostyczna
Szanowni Mieszkańcy,
chcemy zaprosić Państwa do podzielenia się swoją opinią o życiu w Ostrowi Mazowieckiej. Aktualnie pracujemy nad Strategią Rozwoju Miasta na lata 2026–2035 – dokumentem, który będzie wyznaczał najważniejsze kierunki działań i inwestycji w najbliższych latach.
Zależy nam, aby nie był to dokument „urzędowy”, ale realnie odpowiadający na potrzeby mieszkańców. To właśnie Państwo najlepiej wiedzą, co w mieście działa dobrze, co wymaga poprawy i w jakim kierunku Ostrów Mazowiecka powinna się rozwijać.
Dlatego prosimy o kilka minut i wypełnienie ankiety. Interesuje nas przede wszystkim Państwa ocena jakości życia, dostępności usług, przestrzeni miejskiej oraz środowiska.
Zebrane odpowiedzi pomogą nam podejmować lepsze decyzje – tak, aby miasto było jeszcze bardziej przyjaznym i wygodnym miejscem do życia, pracy i rozwoju.
Dziękujemy za poświęcony czas – Państwa głos naprawdę ma znaczenie.
Z wyrazami szacunku,
Hubert Betlejewski
Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
link do ankiety TUTAJ
WAŻNA INFORMACJA
Szanowni Państwo,
celem usprawnia zgłaszania sprzeciwów/ rezygnacji prosimy o udanie się do sekretariatu Miejskiego Przedszkola Nr 1 najpóźniej do pietku, 22 maja 2026r. i wypełnienie formularza przez rodzica/opiekuna prawnego rezygnacji z udziału dziecka w działaniach profilaktycznych prowadzonych w szkolnym gabinecie stomatologicznym przy ul. Partyzantów 23 w Ostrowi Mazowieckiej.
Brak dostarczenia podpisanej rezygnacji w ww. terminie będzie traktowany jako zgoda na udział dziecka w działaniach profilaktycznych.
DOKUMENT DO POBRANIA
Rezygnacja_z_profilaktyki_Ostrow_Mazowiecka.odt
MINI KONCERT
6 maja w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo muzycznie!
W związku z realizowanym w grupie Sarenek, Lisków, Zajączków i Wiewiórek tematem tygodnia „Sztuka i kultura”, odwiedziła nas uczennica klasy IV A Helenka Figat , która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały pięknych melodii oraz miały okazję bliżej poznać instrument i jego brzmienie. To było niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz nowych doświadczeń artystycznych.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspaniały występ!
SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ I DIETETYKIEM
W dniu 05.05.2026r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-wychowawcze dla rodziców dzieci z grup „Biedronki” i „Jeżyki” z udziałem logopedy oraz dietetyka. Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z prawidłowym rozwojem mowy dzieci, kształtowaniem zdrowych nawyków żywieniowych oraz wpływem diety na rozwój i funkcjonowanie dziecka. (ZDJĘCIA W ZAKŁADKACH GRUP)
DZIEJE SIĘ...
WAŻNA INFORMACJA
Szanowni Państwo,
Z wielką przyjemnością informujemy o podpisaniu z firmą EKODENT Konrad Rylski Porozumienia na objęcie opieką stomatologiczną dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i przedszkoli miejskich w szkolnym gabinecie stomatologicznym w Zespole Szkolno- Przedszkolnym przy ul. Partyzantów 23 w Ostrowi Mazowieckiej.
W związku z powyższym zostaną Państwo zapoznani z listem do rodziców/prawnych opiekunów przez wychowawców grup przedszkolnych.
SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO- EDUKACYJNE Z LOGOPEDĄ
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3-letnich i 4-letnich na spotkania profilaktyczno- edukacyjne z logopedą- Panią Agnieszką Majewską.
Spotkanie rodziców (tylko rodzice, bez dzieci) dzieci 3-letnich odbędzie się 5 maja (wtorek) o godzinie 16.15 - sala BIEDRONKI. Dodatkowo spotkanie te połączone jest ze spotkaniem z dietetykiem.
Spotkanie rodziców (tylko rodzice, bez dzieci) dzieci 4-letnich odbędzie się 13 maja (środa) o godzinie 16.15 - sala KRECIKI.
ZAPRASZAMY!
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
30.04.2026 r. nasze przedszkolaki wystąpiły przed całą społecznością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. Dzieci z dużym przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały taniec z biało-czerwonymi kwiatami i flagami. Wspólnie odśpiewano również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Mali artyści opowiedzieli o przeszłości naszej ojczyzny – początkach państwa, trudnych czasach zaborów oraz o tym, jak ważną wartością jest wolność, której symbolem stała się Konstytucja 3 Maja. Był to piękny i wzruszający występ, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. (T.A.) ZDJĘCIA- źródło strona FB Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ
23.04 nasze przedszkole odwiedził Pan Michał Krupiński, pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz., a jednocześnie tata Maciusia z grupy „Wiewiórki”.
Pan Michał poprowadził zajęcia dotyczące poprawnego wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, kolorowych plansz i książki „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?”. Przybliżył nam specyfikę swojej pracy oraz jak podczas codziennej pracy dba o czystość na terenie naszego miasta. Tata Maciusia przygotował dla każdego przedszkolaka kolorowankę i torebkę upominków promujących prawidłowe sortowanie odpadów i dbanie o naszą planetę. Dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć. ZDJĘCIA
BIERZEMY UDZIAŁ: