Strona główna

      • Nasze przedszkole
          • WAŻNA INFORMACJA

          • Szanowni Rodzice!

            Podczas Pikniku Rodzinnego, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe i opady deszczu, dmuchańce nie mogły zostać rozstawione.

            W związku z tym mamy dobrą wiadomość – jutro (23.06) dmuchańce pojawią się na terenie przedszkola, a wszystkie grupy będą miały możliwość skorzystania z tej atrakcji w wyznaczonych godzinach pod opieką nauczycieli.

            Mamy nadzieję, że sprawi to dzieciom wiele radości i będzie miłą rekompensatą za pogodowe utrudnienia podczas pikniku.

          • "MAŁY PRZEDSZKOLAK NA WIELKI MEDAL"- OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

          • 09.06.2026 r. sześciolatki z grup „Niedźwiadki” i "Sówki" wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Przedszkolaki rywalizowały z dziećmi z innych przedszkoli, biorąc udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Pozostałe dzieci z naszej grupy gorąco kibicowały zawodnikom i trzymały za nich kciuki. Wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem, sprawnością i sportowym duchem. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki upominek.😊 ZDJĘCIA TUTAJ 

          • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

          • Drodzy Rodzice

            Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek) o godz. 16.00 w sali KRECIKI. 

          • PIKNIK RODZINNY

          • 02.06.2026r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny „Mam Talent”. Najbliżsi naszych przedszkolaków zaprezentowali swoje talenty- śpiew, taniec, granie na instrumencie, talent aktorski. Po występach, dzieci miały możliwość skorzystania ze stref różnej aktywności: kolorowanki, tatuaże, warkoczyki. Na dzieci czekały również słodkości i napoje oraz stanowisko z watą cukrową i popcornem. ZDJĘCIA TUTAJ 

          • DYŻUR WAKACYJNY

          • OGŁOSZENIE

             

                      Informujemy, że w okresie  od 1 lipca 2026r. do 31 sierpnia 2026r. przedszkola w mieście będą pełniły dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2025/2026 do miejskich przedszkoli.

            Dyżur wakacyjny realizowany będzie przez przedszkola w następującej kolejności:

            1. 01 lipca - 17 lipca - Miejskie Przedszkole Nr 1

            2. 20 lipca - 07 sierpnia- Miejskie Przedszkole Nr 2

            3. 10 sierpnia - 31 sierpnia - Miejskie Przedszkole Nr 3

             

            Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać w formie papierowej w przedszkolu lub ze strony internetowej danego przedszkola.

            Wypełnione karty, wyłącznie w formie papierowej, należy złożyć w terminie

            od 02.06.2026r. do 17.06.2026r.

             

                    Informujemy również, że dyżur wakacyjny organizowany jest dla dzieci rodziców pracujących.

            DOKUMENTY DO POBRANIA 

            Deklaracja_przedszkolaka_dyzyr_wakacyjny_2026.pdf

            KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_NA_DYZUR_WAKACYJNY_2026.pdf

             

             

             

          • DZIEŃ RODZINY

          • Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat.

            22 maja dzieci z grupy Wiewiórki (5latki „A”), obchodziły Święto Rodziny. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Były wiersze, piosenki i taniec. Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty.

            Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci. 😊 ZDJĘCIA

          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLA ORAZ DZIEŃ RODZINY

          • 21 maja dzieci z grupy „Jeżyki” i „Biedronki” przygotowały część artystyczną z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Pasowania na Przedszkolaka. Była to pierwsza tak wyjątkowa uroczystość w życiu maluchów. Z zapałem i przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki  i tańczyły. Wysiłek i starania dzieci były nagradzane gromkimi brawami.  Pani Dyrektor za pomocą ,,czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego ,,Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń, pamiątkowych upominków. Więcej zdjeć w zakłdach grup. 

          • Strategia Rozwoju Miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2026-2035 - ankieta diagnostyczna

          • Szanowni Mieszkańcy,

            chcemy zaprosić Państwa do podzielenia się swoją opinią o życiu w Ostrowi Mazowieckiej. Aktualnie pracujemy nad Strategią Rozwoju Miasta na lata 2026–2035 – dokumentem, który będzie wyznaczał najważniejsze kierunki działań i inwestycji w najbliższych latach.

            Zależy nam, aby nie był to dokument „urzędowy”, ale realnie odpowiadający na potrzeby mieszkańców. To właśnie Państwo najlepiej wiedzą, co w mieście działa dobrze, co wymaga poprawy i w jakim kierunku Ostrów Mazowiecka powinna się rozwijać.

            Dlatego prosimy o kilka minut i wypełnienie ankiety. Interesuje nas przede wszystkim Państwa ocena jakości życia, dostępności usług, przestrzeni miejskiej oraz środowiska.

            Zebrane odpowiedzi pomogą nam podejmować lepsze decyzje – tak, aby miasto było jeszcze bardziej przyjaznym i wygodnym miejscem do życia, pracy i rozwoju.

            Dziękujemy za poświęcony czas – Państwa głos naprawdę ma znaczenie.

             

            Z wyrazami szacunku,

            Hubert Betlejewski

            Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka

             

            link do ankiety TUTAJ

          • WAŻNA INFORMACJA

          • Szanowni Państwo,

            celem usprawnia zgłaszania sprzeciwów/ rezygnacji prosimy o udanie się do sekretariatu Miejskiego Przedszkola Nr 1 najpóźniej do pietku, 22 maja 2026r. i wypełnienie formularza przez rodzica/opiekuna prawnego rezygnacji z udziału dziecka w działaniach profilaktycznych prowadzonych w szkolnym gabinecie stomatologicznym przy ul. Partyzantów 23 w Ostrowi Mazowieckiej.

            Brak dostarczenia podpisanej rezygnacji w ww. terminie będzie traktowany jako zgoda na udział dziecka w działaniach profilaktycznych.

            DOKUMENT DO POBRANIA 

            Rezygnacja_z_profilaktyki_Ostrow_Mazowiecka.odt

             

          • MINI KONCERT

          • 6 maja w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo muzycznie! 

            W związku z realizowanym w grupie Sarenek, Lisków, Zajączków i Wiewiórek tematem tygodnia „Sztuka i kultura”, odwiedziła nas uczennica klasy IV A Helenka Figat , która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały pięknych melodii oraz miały okazję bliżej poznać instrument i jego brzmienie. To było niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz nowych doświadczeń artystycznych. 

            Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspaniały występ! 

          • SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ I DIETETYKIEM

          • W dniu 05.05.2026r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-wychowawcze dla rodziców dzieci z grup „Biedronki” i „Jeżyki” z udziałem logopedy oraz dietetyka. Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z prawidłowym rozwojem mowy dzieci, kształtowaniem zdrowych nawyków żywieniowych oraz wpływem diety na rozwój i funkcjonowanie dziecka. (ZDJĘCIA W ZAKŁADKACH GRUP)

          • WAŻNA INFORMACJA

          • Szanowni Państwo,

            Z wielką przyjemnością informujemy o podpisaniu z firmą EKODENT Konrad Rylski Porozumienia na objęcie opieką stomatologiczną dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i przedszkoli miejskich w szkolnym gabinecie stomatologicznym w Zespole Szkolno- Przedszkolnym przy ul. Partyzantów 23 w Ostrowi Mazowieckiej.

            W związku z powyższym zostaną Państwo zapoznani z listem do rodziców/prawnych opiekunów przez wychowawców grup przedszkolnych.


             

          • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNO- EDUKACYJNE Z LOGOPEDĄ

          • Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3-letnich i 4-letnich na spotkania profilaktyczno- edukacyjne z logopedą- Panią Agnieszką Majewską. 

            Spotkanie rodziców (tylko rodzice, bez dzieci) dzieci 3-letnich odbędzie się 5 maja (wtorek) o godzinie 16.15 - sala BIEDRONKI. Dodatkowo spotkanie te połączone jest ze spotkaniem z dietetykiem. 

            Spotkanie rodziców (tylko rodzice, bez dzieci) dzieci 4-letnich odbędzie się 13 maja (środa) o godzinie 16.15 - sala KRECIKI

            ZAPRASZAMY!

          • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • 30.04.2026 r. nasze przedszkolaki wystąpiły przed całą społecznością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. Dzieci z dużym przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały taniec z biało-czerwonymi kwiatami i flagami. Wspólnie odśpiewano również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

            Mali artyści opowiedzieli o przeszłości naszej ojczyzny – początkach państwa, trudnych czasach zaborów oraz o tym, jak ważną wartością jest wolność, której symbolem stała się Konstytucja 3 Maja. Był to piękny i wzruszający występ, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. (T.A.) ZDJĘCIA- źródło strona FB Zespołu Szkolno- Przedszkolnego 

          • SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

          • 23.04 nasze przedszkole odwiedził Pan Michał Krupiński, pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz., a jednocześnie tata Maciusia z grupy „Wiewiórki”.

            Pan Michał poprowadził zajęcia dotyczące poprawnego wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, kolorowych plansz i książki „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?”. Przybliżył nam specyfikę swojej pracy oraz jak podczas codziennej pracy dba o czystość na terenie naszego miasta. Tata Maciusia przygotował dla każdego przedszkolaka kolorowankę i torebkę upominków promujących prawidłowe sortowanie odpadów i dbanie o naszą planetę. Dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć. ZDJĘCIA


    • -----------------------------


      -----------------------------


      Instagram Ostrów Mazowiecka

      https://www.instagram.com/
      ostrowmaz_official/

      -----------------------------------

      • BIERZEMY UDZIAŁ:





    • Biuletyn informacji publicznej