• W kilku zdaniach...

•     Miejskie Przedszkole Nr 1 przy ul. Batorego 16 jest najstarszym przedszkolem w mieście czyli z największymi tradycjami.  Mieści się w niewielkim piętrowym budynku, co sprawia, że wszystkie dzieci i panie znają się doskonale. Sprzyja to budowaniu ciepłej, rodzinnej atmosfery.  Przedszkole posiada piękny zielony plac zabaw, wyposażony
        w sprzęty umożliwiające dzieciom bezpieczną i twórczą zabawę.

Organem prowadzącym przedszkole jest Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny – Mazowiecki Kurator Oświaty- Delegatura w Ostrołęce.
        Funkcję Dyrektora placówki pełni mgr Małgorzata Zalewska.

Celem Przedszkola jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem
        i możliwościami rozwojowymi. Przedszkole  w równej mierze pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

NASZE PRZEDSZKOLE JEST BEZPIECZNE

Celem konkursu było wpojenie dzieciom nawyków bezpieczeństwa w placówkach oraz poza nimi. Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla oddelegowanego nauczyciela. Aby otrzymać certyfikat należało wypełnić szereg zadań. Obejmowały one min przeprowadzenie cyklu konwersatoriów dotyczących np. pierwszej pomocy, zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia, zasad przestrzegania ruchu drogowego, przestrzegania praw dziecka, wzajemnego szacunku, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontaktach z przyrodą, itp. W naszym przedszkolu odbywały się też spotkania z takimi specjalistami jak policjant, pielęgniarką, strażak, farmaceuta itp., którzy prowadzili z dziećmi warsztaty lub pogadanki. Odbyły się też konkursy wiedzowe i plastyczne. Wszystkie te działania spowodowały, że nasze dzieci doskonale wiedzą jak należy się zachowywać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego certyfikatu.